TOP Wiadomości 

Rodzice mają dość szantażu ZNP! Stawiają Broniarzowi warunki!

Udostępnij:

Protest nauczycieli trwa w całym kraju już od ponad tygodnia. Jego końca na horyzoncie niestety nie widać. Powodem całej sytuacji jest brak porozumienia między ZNP a rządem w kwestii dotyczącej podwyżek dla nauczycieli.

Media w tym Niezależna.pl informują, że: 

“W związku z ogólnopolskim strajkiem organizowanym przez ZNP i FZZ, pojawił się pomysł, który wyartykułowała przed kamerami telewizji jedna z białostockich nauczycielek. Zapowiedziała ona że „za karę” uczniowie mogą nie otrzymać świadectw na zakończenie roku szkolnego. Jej słowa wywołały istną burzę. Teraz odniósł się do nich wiceszef resortu edukacji, który kreśli możliwe scenariusze w tej sprawie.

W rozmowie na antenie Radia ZET wiceminister Maciej Kopeć poinformował, że nie ma planów zmiany kompetencji rady pedagogicznej. To właśnie do jej obowiązkiem jest klasyfikacja uczniów. Rada pedagogiczna musi sklasyfikować uczniów. To są jakby kompetencje, które są wprost zapisane w ustawie prawo oświatowe. Te kompetencje są przypisane radzie pedagogicznej, która klasyfikuje uczniów. Nie będzie nikt zmieniał kompetencji rady pedagogicznej…”


Rodzice uczniów przez cały okres edukacji  wydali tysiące złotych na korepetycje. Jest to spowodowane niskim poziomem nauczania w szkołach.  Z tego powodu słychać w oddali stanowcze” DOŚĆ”


Coraz głośniej mówi się o pozwach względem nauczycieli i szkół, które bezpodstawnie odmówią udzielenia dzieciom promocji, która jest niezbędna do przystąpienia do zbliżającej się majowej matury. Miejmy nadzieję, że okaże się to zbędne.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz