Bez kategorii 

Monika Jaruzelska zaczęła bronić strajk ZNP. Mazurek sprowadził na ziemię córkę komunistycznego dyktatora [WIDEO]

Udostępnij:

Strajk nauczycieli trwa już od ponad tygodnia. Jego końca na horyzoncie niestety nie widać. Irytacja społeczeństwa całą sytuacją rośnie z każdym dniem. Powodem całej sytuacji jest brak porozumienia między ZNP a rządem w kwestii dotyczącej podwyżek dla nauczycieli.

Kwestia strajku jest bardzo szeroko omawiana w mediach i od samego początku stanowi temat numer jeden.

W między innymi w tej sprawie spotkali się w RMF FM Robert Mazurek oraz radna Warszawy, Monika Jaruzelska. Jednym z tematów rozmowy była kwestia dotycząca strajku ZNP.

“Nauczyciele nie mają możliwości niż strajk, żeby wyegzekwować swoje prawa. To nie jest grupa zawodowa, która będzie palić opony. Strajk przybrał charakter polityczny, ale nie jest strajkiem czysto politycznym” – mówi Poranny gość RMF FM Monika Jaruzelska. Warszawska radna SLD podkreśla, że przez 30 lat nie załatwiono spraw nauczycieli. Sama jest mamą 8-klasisty, który dziś pisze egzamin z matematyki.

W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Monika Jaruzelska zadeklarowała, że zajmie się tematem 500 Plus dla dzieci z domów dziecka.Ichsytuacja finansowa i pod każdym życiowym względem jest dużo gorsza niż większości dzieci w rodzinach. I dzieci te nie dostają 500 plus. Pieniądze to mogłyby brać domy dziecka i mogłyby je przekazywać dzieciom. Jeśli chodzi o Warszawę, to jest około 700 dzieci, więc to jest koszt około 3 mln 800 tys. – mówiła – warszawska radna SLD –  i wyjaśniła: to pomysł Akcji Warszawa Jacka Wojciechowicza.Został on przegłosowany w zeszłym roku na jednej z rad Warszawy. Nic w tej sprawie się nie ruszyło. To mi się wydaje głęboką niesprawiedliwości wobec tych dzieci – dodała.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz