TOP Wiadomości 

Rodzice idą na wojnę totalną z protestującymi nauczycielami! Tego ZNP się nie spodziewało!

Udostępnij:

Strajk nauczycieli trwa już prawie tydzień. Powodem takiej sytuacji jest przede wszystkim brak porozumienia między ZNP a rządem. Szef ZNP – Sławomir Broniarz na piątkowej konferencji prasowej zakomunikował wprost, że jego zdaniem przeprowadzenie egzaminów maturalnych jest zagrożone. W takiej sytuacji nie postanowili być bierni rodzice, którzy zdecydowali się podjąć radykalne kroki.

W internecie pojawiły się informacje od rodziców, którzy na wieść o tym, że część protestujących nauczycieli planuje uniemożliwić ich pociechom przystąpienie do matur, postanowiła złożyć zawiadomienie do Urzędu Skarbowego. Przedmiotem zgłoszeń mają być korepetycje udzielane przez nauczycieli, z których nauczyciele nie odprowadzają podatków.

O zamiarach strajkujących pisały m.in. Interia oraz Wirtualna Polska powołując się na doniesienia portalu naszemiasto.pl.

– Pamiętajcie, że rady klasyfikacyjne w ostatnich klasach technikum i liceum muszą być do 16.04 (wtorek), a oceny trzeba wpisać do 12 kwietnia (najbliższy piątek). Nie ma ocen i rad nie ma matur. Rady klasyfikacyjnej z emerytów i łapanki nie zrobią – czytamy w jednej z wiadomości.

Padła ostra odpowiedź jednego z komentujących rodziców.

– KONIEC HIPOKRYZJI ! wczoraj 18 rodziców uczniów klasy maturalnej zrobiliśmy listę z imienia i nazwiska oraz adresów zamieszkania KOREPETYTORÓW naszych dzieci . w tym piśmie jest też podana wysokość za godz korepetycji oraz ilość wizyt u korepetytora od 1.09. do wczoraj. podpisaliśmy się z imienia i nazwiska a dzisiaj o godz. 9:05 złożyliśmy na dziennik podawczy w Urzędzie Skarbowym. Nie radzę aby moje dziecko nie miało możliwości przystąpienia do matury. Podam do sądu – a przypominam, że to zawiadomienie złożyliśmy przed maturami WIĘC znamiona zemsty w pozwie będą widoczne! – czytamy w komentarzu.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz