TOP Wiadomości 

Polscy kibice mają kontrowersyjny pomysł! Szykują mocną oprawę na mecz z Izraelem. Żydzi się wściekną [FOTO]

Udostępnij:

10 czerwca odbędzie się mecz Polska-Izrael. Jest to kolejny etap eliminacji do Euro 2020. Według informacji, które obiegły internet może być naprawdę gorąco. Polscy kibicie planują specjalną oprawę związaną z ustawą 447 i ratowania Żydów przez Polaków.

W sieci zaczęła krążyć kibicowska grafika. – Niebawem mecz Polska-Izrael w eliminacjach do Eu 2020! Może by tak z tej okazji jakąś oprawkę o ustawce 447 zrobić? – czytamy na grafice.

Reakcje na facebookowych grupach w większości są przychylne temu pomysłowi. Można sobie wyobrazić, ile oskarżeń o „polski antysemityzm” się pojawi.

Są też głosy krytyczne. – Jak się ruszy temat 447, to mogą być przykre konsekwencje. Ale jakby zrobić oprawę ilu Żydów Polacy uratowali, albo puścił sygnał, że Polska nigdy nie współpracowała z Hitlerem w przeciwieństwie do innych krajów. Czy coś w tym stylu,to już lepiej by to wyglądało – proponuje pan Tomasz.


Pewne jest to, że mecz wzbudzi spore emocje. Relacje między Polską a Izraelem są od dawna bardzo napięte. Powodem takiej sytuacji są przede wszystkim liczne oskarżenia ze strony Izraela wymierzone w stosunku do polskich władz. Izrael do dziś podtrzymuje narrację, która mówi wprost, że to Polacy są odpowiedzialni za holokaust.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz