Ciekawostki Wiadomości 

Lewica jest wściekła! Właśnie w życie weszła uchwała zakazująca promocji LGBT

Udostępnij:

Kwestia dotycząca aktualnych działań władz Warszawy wzbudza liczne kontrowersje nie tylko w stolicy, lecz i w całym kraju. Spora część mieszkańców Warszawy coraz bardziej odwraca się od Rafała Trzaskowskiego i Pawła Rabieja, którzy w ich ocenie zajęli się zabawą w ideologię zamiast na wykonywaniu praktycznych obietnic wyborczych.

Niestety politycy, jak i sama Platforma Obywatelska prócz zabawy w ideologię nie są w stanie zaoferować Polakom nic nadzwyczajnego. Jedynym efektem usilnej promocji środowisk LGBT w Warszawie jest gorąca dyskusja w tej materii, która wybuchła w polskim społeczeństwie.

Już teraz kilka miast, gdzie rządzą kandydaci PO zapowiedziało wprowadzenie podobnych rozwiązań do tych, które aktualnie są w Warszawie. Jednak w tej sytuacji powstaje również opozycja. Całkowite oderwane od ideologii LGBT zapowiedziały władze Lublina, a o krok dalej poszli rządzący w pobliskim Świdniku.

Pierwsza uchwała  „delegalizująca” propagowanie ideologii LGBT powstała właśnie w Świdniku  na Lubelszczyźnie. Radni powiatu przegłosowali deklarację „Powiat Świdnicki wolny od ideologii LGBT”. Ta bardzo odważna deklaracja już teraz wzbudza kontrowersje w lewicowych środowiskach.

Za głosowało 15 radnych, 1 wstrzymał się (PO), 2 było przeciw (Świdnik Wspólna Sprawa)” – poinformował na Twitterze Radosław Brzózka, radny i członek Zarządu Powiatu Świdnik. Również mieszkańcy w znacznej większości z optymizmem przyjęli wieść o wynikach głosowania.

Całą sprawę dla mediów postanowił skomentować Andrzej Mańka – przewodniczący rady powiatu.

Uchwała jest inicjatywą grupy radnych powiatu świdnickiego. Omawialiśmy ją też w gronie radnych z innych samorządów. Rozmawialiśmy z samorządowcami z Ostrowa Lubelskiego, Puław, Urzędowa, Lublina” – tłumaczy Mańka. „Patrząc na fakty i wydarzenia nie tylko w Polsce, ale i w Europie wiemy, że jest pewien proces działania. Te środowiska mówią dziś, żeby zalegalizować związki partnerskie, ale później dodają, że chcą też praw do adopcji dzieci, a jak słyszeliśmy ostatnio – również karania więzieniem ludzi, którzy mają inne poglądy” – skwitował przewodniczący Rady.

„Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej! Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT” – piszą autorzy uchwały.


Na tym jednak nie koniec. Wkrótce podobne uchwały ma przyjąć rada miasta Lublin, Ostrów Lubelski oraz rada powiatu puławskiego.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz