Wiadomości 

Spory szok na prawicy. Adam Małysz otwarcie broni środowisk LGBT!

Udostępnij:

Pomijając skandaliczność samych haseł, ludzie wywieszający obraźliwe transparenty nie wiedzą przecież, czy przy okazji nie obrażają i nie grożą swoim ulubieńcom, zawodnikom, którzy w barwach ich drużyny biegają po boisku” – powiedział magazynowi “Wprost” Adam Małysz, sprzeciwiając się homofobii w sporcie. To nie jedyny sojuszniczy głos ze świata sportu w ostatnim dniu! Zobaczcie, kto dołączył też do nowej akcji KPH, “Sportowcy przeciw homofobii”.

Tak mocnego głosu w sporcie jeszcze nie było. W ostatnim czasie siedmiu sportowców wzięło udział w nowej akcji, organizowanej przez kampanię środowisk LGBT. “Sportowcy przeciw homofobii”.

Dołączyli do niej piłkarz Radek Majdan i jego partnerka Małgorzata Rozenek, podwójna mistrzyni świata w żeglarstwie Jolanta Ogar-Hill, mistrz Polski w Muay Thai Kamil Siemaszko, pływaczka paraolimpijska Karolina Hamer, trener Muay Thai i MMA, współzałożyciel klubów sportowych Academia Gorila, Grzegorz Sobieszek, wicemistrz Europy Jiu-jitsu Ne Waza Tomasz Paszek i mistrz świata z 2016 oraz aktualny mistrza Polski w brazylijskim Jiu-jitsu Maciej Kozak. W niedzielę w mediach społecznościowych wymienionych sportowców pojawiły się zdjęcia w koszulkach z napisem “Sport Przeciw Homofobii”.

Głos w sprawie udzielił także Adam Małysz

“Wśród sportowców są osoby o różnych poglądach, wyznaniach czy orientacji. Pomijając skandaliczność samych haseł, ludzie wywieszający obraźliwe transparenty nie wiedzą przecież, czy przy okazji nie obrażają i nie grożą swoim ulubieńcom, zawodnikom, którzy w barwach ich drużyny biegają po boisku”.

W ten sposób Małysz skomentował homofobiczne transparenty, które w ostatnich tygodniach pojawiały się na piłkarskich boiskach.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz