Wiadomości 

Rozłam w Koalicji Europejskiej! Czołowe postacie odchodzą. Projekt Schetyny się wali!

Udostępnij:

Koalicja Obywatelska zjednoczyła wszystkie siły, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w zbliżających się wyborach do Parlemamtu Europejskiego. Niestety nie okazało się to takie proste na jakie wyglądało.

W skład Koalicji Obywatelskiej weszły na czele z Platformą Obywatelską takie ugrupowania jak Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna, Teraz oraz Zieloni. Niestety problem pojawił się w kwestii numerów na liście. Z tego powodu z koalicji odeszły dwie czołowe osoby.

W Warszawie piąta pozycja na liście Platformy Obywatelskiej przypadła Michałowi Boniemu. Tuż przed nim znalazł się inny europoseł Paweł Zalewski. Wyżej wyceniono również związaną do niedawna z Nowoczesną Kamilę Gasiuk-Pihowicz. Z PO najmocniejszą pozycję w stolicy ma Andrzej Halicki, były minister administracji i cyfryzacji. Jedynka przypadnie któremuś z polityków SLD lub PSL.

Boni nie jest zadowolony ze swojego miejsca. W mediach społecznościowych opublikował tajemniczy wpis. “Chcę startować w Koalicji Europejskiej i robić dobrze to, co robiłem. Ale muszę mieć jakąś szansę. Nie dano mi jej. Polska musi wygrać. A ja będę jej służył w każdy możliwy sposób! Platformo, może do zobaczenia…” – napisał na Twitterze.

Wcześniej z Koalicji Europejskiej odeszła Joanna Scheuring-Wielgus, która ma otrzymać pierwszą pozycję na liście partii Roberta Biedronia z Kujawsko-pomorskiego.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz