Wiadomości 

Szokujący manifest zamachowca z Nowej Zelandii. Odniósł się do Polski [FOTO]

Udostępnij:

Dziś doszło do ataku na meczety w Nowej Zelandii. Jeden z zamachowców, 28-letni Brenton Tarrant transmitował na żywo na Facebooku swój atak na muzułmanów. Wcześniej napisał 74-stronicowy manifest, w którym m.in. wychwalał Breivika i opowiedział o swojej nienawiści.

Z manifestu zamachowca wynika, że to 28-letni, biały mężczyzna z klasy robotniczej. Pisze w nim również, że punktami krytycznymi w jego życiu był moment, gdy Marine Le Pen przegrała wybory we Francji w roku 2017 oraz śmierć 11 latka Ebba Åkerlund’a w tym samym roku, w Sztokholmie, który zginął w kolejnym muzułmańskim ataku terrorystycznym.

Ciekawie prezentuje się symbolika napisów namalowanych na karabinie przez zamachowca. Zawiera m.in. datę Odsieczy Wiedeńskiej.

Na magazynku użytym w zamachu w Nowej Zelandii pojawia się również nazwisko „Feliks Kazimierz Potocki” – był to polski hetman, dowodził lewym skrzydłem wojsk podczas bitwy pod Wiedniem. Na swojej broni zamachowiec napisał listę bitew z muzułmanami, dowódców historycznych i terrorystów.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz