Wiadomości 

Skoordynowane dwa ataki terrorystyczne! 40 osób nie żyje! Liczba ofiar rośnie z każdą chwilą!

Udostępnij:

40 zabitych, 20 ciężko rannych – tak na chwilę obecną wyglądają statystyki zamachu, który miał miejsce w Christchurch w Nowej Zelandii.

Z cząstkowych informacji medialnych i komunikatów policji wynika, że uzbrojony zamachowiec wtargnął w czasie modlitwy do meczetu Al Noor i otworzył ogień z broni automatycznej do wiernych, którzy w żaden sposób nie byli przygotowani na taki obrót spraw. Warto w tym miejscu podkreślić, iż Nowa Zelandia to państwo, które nie boryka się z problemem terroryzmu na co dzień. Nie są tam prowadzone żadne szkolenia, ani instruktaże dla cywili na wypadek ataku terrorystycznego. Stąd też ofiary od samego początku były bezradne.

Na dodatek cała sytuacja mocno sparaliżowała służby Nowej Zelandii. Słabe przygotowanie służb było na tyle widoczne, że po wyczerpaniu amunicji terrorysta poszedł spokojnie do zaparkowanego przed meczetem samochodu, zmienił broń, wrócił i strzelał dalej. Mężczyzna od samego początku  prowadził w internecie transmisję “na żywo” z kamery umieszczonej na głowie.

W równoległym zamachu zaatakowani zostali wierni w niedalekim meczecie przy alei Linwood. Według informacji przedstawionej przez premiera Jacindę Ardern zginęło tam 10 osób. Policja ostrzegła, że terroryści dysponują materiałami wybuchowymi.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz