Bez kategorii 

Unia Europejska chce iść na Wojnę z Trumpem? Zrobiła już pierwszy krok!

Udostępnij:

Parlament Europejski i Komisja postawiły na swoim. Już za niecałe dwa lata obywatele Stanów Zjednoczonych chcący odwiedzić Unię Europejską będą się musieli ubiegać o wizy.

Unijne instytucje przypominają, że Stany Zjednoczone wciąż nie zniosły wiz dla obywateli Polski, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii i Cypru.

Teraz to kraje europejskie, wprowadzą ograniczenia dla obywateli USA.

Warto jednak podkreślić, że wizy dla Amerykanów nie oznaczają tak skomplikowanej procedury, jaką przechodzą Polacy przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.

Rejestracje poprzez system ETIAS
„Amerykanie, którzy wybierają się do krajów Unii Europejskiej będą musieli wypełnić formularz przez internet, wnieść odpowiednią opłatę i czekać na zatwierdzenie wniosku. Potrzebują więc jedynie paszportu ważnego 3 miesiące po planowanym wylocie, karty płatniczej i adresu e-mail” – informuje portal fly4free.pl.

Przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku, czyli za niecałe dwa lata.

Unijne instytucje zaznaczają, że zmiana zasad wjazdu na teren UE wynika z rozszerzenia procedur bezpieczeństwa.

Mimo komunikatu o wprowadzeniu wiz, wciąż nie poinformowano o wysokości kosztów uzyskania takiego dokumentu ani o tym, jak długo będzie on ważny.

Cała administracja związana z wydawaniem wiz ma się odbywać poprzez ETIAS (European Travel Information and Authorisation System), czyli unijny system informacji o podróży oraz zezwoleniach na podróż.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz