Bez kategorii 

Trump GROZI otwarcie Merkel! Jeżeli nie zostawi Polski w spokoju zrobi jej to!

Udostępnij:

Sankcje wobec europejskich partnerów Nord Stream 2 mogą zostać wprowadzone w kolejnym akcie prawnym Senatu – twierdzi „Wall Street Journal”.

Prezydent Donald Trump podobno ostrzegł kanclerza Austrii Sebastiana Kurtza podczas jego wizyty w USA 21 lutego, że Amerykanie wprowadzą sankcje, jeśli Niemcy nie zatrzymają projektu, który w bezpośredni sposób szkodzi interesowi USA oraz także Polski. Wielkim zwolennikiem Nord Stream 2 jest Kanclerz Niemiec – Angela Merkel, która wkrótce może poczuć gniew prezydenta USA.


Stany Zjednoczone od dawna ostrzegają, a od paru miesięcy wręcz grożą sankcjami europejskim firmom zaangażowanym w budowę rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2.

Jak do tej pory wszelkie sygnały z Waszyngtonu nie zostały zrealizowane, lecz jak poinformował „Wall Street Journal”, wkrótce może się to zmienić.

Rozmówcy amerykańskiej gazety ujawnili, że Senat USA pracuje nad nowelizacją obowiązującej już ustawy (CAATSA) o przeciwstawianiu się wrogom USA z użyciem sankcji. Ich zdaniem oznacza to, że właśnie w tym nowym akcie prawnym zapowiadane sankcje zostaną wprowadzone w życie.

Portal TV Republika poza tym piszę, że:

“Anonimowy urzędnik niemiecki cytowany przez „WSJ” stwierdził, że byłby to kolejny cios w relacje transatlantyckie po unilateralnym wycofaniu się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem, groźbie wprowadzenia taryf na produkty z Unii Europejskiej i apelu o zwiększenie wydatków na zbrojenia w Niemczech. Jednocześnie zauważył, że amerykańskie sankcje oznaczałyby konfrontację nie tylko z Niemcami, ale z całą Europą.”

-czytamy w portalu.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz