Ciekawostki TOP WIDEO 

PILNE! Strona żydowska jest wściekła. Jest stanowisko IPN ws. Ekshumacji w Jedwabnem!

Udostępnij:

Instytut Pamięci Narodowej jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem. Decyzja jednak nie należy do nas – powiedział prezes IPN dr Jarosław Szarek, który był gościem red. Gromadzkiego w programie „W Punkt” w Telewizji Republika.

Instytut Pamięci Narodowej jest gotowy przeprowadzić ekshumację w Jedwabnem. Decyzja jednak nie należy do nas. (…) Można kontynuować badania historyczne. W historii nie ma tematów, które są raz na zawsze zamknięte – mówił prezes IPN.

Uczestnicy programu odnieśli się również do dzisiejszego święta Żołnierzy Wyklętych.

– Byłem świadkiem jak Żołnierze Wyklęci wracali do naszej historii. Oni byli zapomniani. To małe środowiska naukowców i weteranów (środowisko Zeszytów Historycznych WiNu, współpracował z nimi śp. Janusz Kurtyka). Dla niego to była historia, to było dziedzictwo – przekonywał dr Szarek. – To jemu zawdzięczamy to święto. Jego determinacja, jego środowisko to umożliwiło.

– Dzisiaj żołnierz Łukasz Ciepliński jest noszony przez młodzież na koszulkach. To co zrobili z nimi komuniści… Oni wyklęli tych żołnierzy. Wylano morze kłamstwo na ich temat. Pisano propagandowe wiersze. Komunizm zrobił wszystko, żeby ich zohydzić.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz