Wiadomości 

Lidl w popłochu wycofuje ten produkt ze sprzedaży. Natychmiast go wyrzuć! Zawiera siarkę [FOTO]

Udostępnij:

Lidl Polska wycofuje ze sprzedaży jedną partię produktów spożywczych. Jak wskazano w komunikacie, może ona zawierać dwutlenek siarki.

Chodzi o produkt „Belbake Wiórki kokosowe, 200 g” z datą minimalnej trwałości 22.11.2019 i numerem partii 34452.

„Lidl Polska wycofuje z rynku produkt „Belbake Wióki kokosowe, 200 g” z datą minimalnej trwałości 22.11.2019 i numerem partii 34452. W ramach badań zostało stwierdzone, iż wyżej wymieniona partia produktu zawiera niezadeklarowaną substancję konserwującą – dwutlenek siarki” – czytamy w komunikacie sieci Lidl Polska.

„Klienci z nietolerancją dwutlenku siarki nie powinni spożywać wycofywanej partii produktu i zastosować się do komunikatu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem. Dla pozostałych osób (bez nietolerancji dwutlenku siarki) produkt w pełni nadaje się do spożycia” – wyjaśnia sieć.

Belbake to marka Lidl dedykowana szerokiej ofercie produktów do pieczenia i dekoracji ciast. Produkt można zwrócić w każdym sklepie Lidl – bez okazywania paragonu. Inne artykuły sprzedawane pod marką „Belbake” nie są objęte decyzją o ich wycofaniu.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz