Wiadomości 

To nie żart! Ukraińcy otwarcie chcą przyłączenia do Polski. Żądają REFERENDUM!

Udostępnij:

Na ukraińskich forach pojawia się coraz więcej głosów, apelujących o przyłączenie terytorium ich kraju do Polski. Uważają, że wówczas zniknęłaby większość problemów, trapiących ich naród. 

Szeroko rozwinięta korupcja, niskie płace i bieda, to tylko pojedyncze problemy, z którymi boryka się dzisiejsza Ukraina. Na dodatek stosunki między Kijowem a Moskwą są bardzo napięte.

“Ukraińcy zbyt długo ubolewają nad stagnacją swojego państwa, są zawiedzeni postawą Unii Europejskiej i porażką negocjacji akcesyjnych” – podaje portal “Ukrainskij Reporter”.

Zdaniem mediów n wschodnich sąsiadów, wyjściem z trudnej sytuacji byłoby przeprowadzenie referendum w sprawie przyłączenia ukraińskich ziem do Polski. Pomysł ten wielu przypomnina koncepcje samego Józefa Piłsudskiego, który chciał stworzyć silne mocarstwo w oparciu o między innymi Ukrainę bogatą w naturalne surowce i dobrą ziemię.

Takie rozwiązanie miałoby przynieść szereg korzyści, takich jak wzrost wynagrodzeń i emerytur, czy rozwój gospodarki. 

Pomysł wydaje się co najmniej zaskakujący i mało realny. Szczególnie, że dziennikarze powołują się na… układ z 1648 roku o stworzeniu wspólnego państwa.

źródło: https://ua-reporter.com/uk/news/ukrayina-i-polshcha-mozhut-obyednatysya-v-naybilshu-i-naybagatshu-derzhavu-yevropy

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz