Wiadomości 

To dopiero PRZEKRĘT! Sędzia “Układu Gdańskiego” w wieku 37 lat przeszła na emeryturę!

Udostępnij:

Sędzia Maria Bradtke ma dopiero 37 lat, a za 3 lata pracy na stanowisku sędziego pobiera świadczenie emerytalne wynoszące ponad 6 tysięcy złotych.

Sędzia Maria Bradke swoją szybką karierę zawdzięcza sędziemu Ryszardowi Milewskiemu. Na jego wniosek trafiła w 2011 roku na stanowisko przewodniczącej Wydziału Karnego w Sądzie Rejonowym w Sopocie. Ryszard Milewski, wówczas wiceprezes Sądu Okręgowego w Gdańsku, którego podwładni podejmowali decyzję o tymczasowym aresztowaniu Jacka Karnowskiego, przyjął w dniu wybuchu afery w swoim domu podejrzanego w tej samej sprawie sopockiego dilera samochodowego Włodzimierza Groblewskiego. Trzy lata później Prokuratura wnioskuje o wyłączenie z orzekania w tej samej sprawie sędziny Marii Bradtke, w związku z podejrzeniami wystąpienia w jej wypadku konfliktu interesów. 

Sędzia Bradtke orzekała w głośnej aferze korupcyjnej w Sopocie dotyczącej Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Sędzia umorzyła większość korupcyjnych zarzutów. Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku odwoływała się do wyroków Sadu Okręgowego w tej sprawie. 

Przeciwko sędzi Bradtke procesował także sąd dyscyplinarny w związku z nieprawidłowościami w jej orzekaniu. 

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz