Wiadomości 

Gwałty, upokorzenia, kanibalizm – wstrząsająca opowieść o życiu kobiet w niewoli Państwa Islamskiego [WIDEO]

Udostępnij:

Wielokrotne gwałty, upokorzenia, kanibalizm oraz handel ludźmi – Tak wygląda prawdziwy świat wojsk ISIS przedstawiony przez dwie Jazydki – Shirin i Lewiza. Dziewczęta cudem uciekły z niewoli Państwa Islamskiego. W chwili obecnej znalazły schronienie w Niemczech. Obie w filmie “Byłam niewolnicą” postanawiają opisać światu swoją traumę. Jest to historia bardzo przerażająca, która wprost okazuje wysoki poziom patologii środowiska ISIS.

W ostatnim czasie bardzo mało słyszymy w mediach o Państwie Islamskim. Nie oznacza to jednak, że problem zniknął. Ten morderczy proceder trwa nadal, a nawet miejscami się rozwija. W filmie autorstwa BBC pt. “Why Slavery? I Was a Yazidi Slave” (“Byłam niewolnicą”) młode kobiety opowiadają o zagładzie swoich rodzin, o porwaniach oraz brutalnej przemocy w obozach ISIS.

Jazydzi stali się głównymi kandydatami do eksterminacji, którą prowadzili dżihadyści. Kobiety są porywane, a mężczyzn morduje się na miejscu. Zniewolone matki, córki oraz siostry zmusza się do znoszenia katastrofalnych warunków, czy dokonywania aktów kanibalizmu. – dowiadujemy się z reportażu.

Młode kobiety opowiadają, że bito je, upokarzano i sprzedawano kolejnym bojownikom. Widziały śmierć swoich bliskich. Główne bohaterki dokumentu w bardzo dokładny sposób opisują przemoc, która jest na porządku dziennym w obozach Państwa Islamskiego.

“Przed ISIS żyliśmy dobrze, spokojnie. Myślałam, że będę wiodła normalne życie, że dorosnę, wyjdę za mąż. Już teraz nic nie będzie takie samo. Na własne oczy widziałam, jak ścinali głowy dzieciom, a matkom kazali jeść ich ciała. Chcę, by zginęli w ten sam sposób” – to krótki fragment wspomnień Lewizy.

Jedna z dziewcząt na nagraniu mówi wprost, że jej największym marzeniem jest ujrzeć jeszcze raz matkę oraz siostry, których los jest niestety nieznany.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz