Wiadomości 

Ręce opadają, to dopiero wstyd! Kolejny szpital musi oddać sprzęt WOŚP

Udostępnij:

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w tym roku już 27 raz. Celem orkiestry jest zebranie jak największej sumy pieniężnej, która w następnej kolejności ma zostać przekazana na zakup sprzętu dla potrzebujących pomocy szpitali. Niestety coraz częściej słyszy się, że WOŚP odbiera sprzęt, który dała placówce.

Tak było niestety i w tym przypadku. WOŚP przekazał szpitalowi w Miliczu specjalne leżanki, które miały służyć rodzicom czuwającym nad swoimi pociechami na oddziale dziecięcym.

Okazało się jednak, że osoby decyzyjne wykorzystały owy “sprzęt” na innym oddziale. W takiej sytuacji władze WOŚP podjęły decyzję o odbiorze szpitalowi sprzętu, który zdaniem WOŚP nie był wcale używany lub był użytkowany w sposób niewłaściwy.

Cała sytuacja może wzbudzać liczne kontrowersje. Od lat bowiem w mediach podkreślało się, że sprzęt Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest darowany względem placówek Narodowego Funduszu Zdrowia. Od niedawna okazuje się jednak, że tak do końca nie jest, a WOŚP coraz częściej sprzęt odbiera.

Zaciekawi Cię również:

One Thought to “Ręce opadają, to dopiero wstyd! Kolejny szpital musi oddać sprzęt WOŚP”

  1. Janek

    gdyby nie tabuny urzędasów nic nierobiących w NFZ’cie POgonić to kasy na szpitale i zwykłych ludzi wizyty u lekarza by wystarczyło!!!!! A tak?…. lwią część kasy przeżerają urzędasy i ludzi po kilka lat w kolejkach stoją do specjalistów i sprzętu w szpitalach brakuje!!!!! POgonić tych pasożytów co żyją z NFZ’tu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisz komentarz