Polityka Wiadomości 

Brytyjczycy wyszli na ulicę. Referendum ws. brexitu ma być unieważnione!

Udostępnij:

Prof. Philip Howard, dyrektor Oxford Internet Institute, ma przedstawić Sądowi Najwyższemu Zjednoczonego Królestwa analizę, z której wynika, że “jest bardzo prawdopodobne” iż Wielka Brytania zagłosowała za brexitem, z powodu nielegalnego przekroczenia dopuszczalnych wydatków przez zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z UE – informuje “The Independent”.

Profesor przygotował analizę cyfrowej strategii kampanii zwolenników brexitu, z której wynika, że w ostatnich dniach przed referendum miała ona dotrzeć do dziesiątków milionów osób, już po przekroczeniu dopuszczalnego limitu wydatków na kampanię. Zdaniem sceptyków wyjścia Wielkiej Brytanii z UE miało mieć to znaczący wpływ na decyzję, która zapadła w referendum.

– Moja opinia brzmi, że jest bardzo prawdopodobne iż duże wydatki kampanii na rzecz brexitu zmieniły wyniki referendum – mówi.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Sąd Najwyższy wielkiej Brytanii ma orzec, czy wyniki referendum z 2015 roku zostaną unieważnienione. Już teraz coraz liczniej na ulicę wychodzą zwolennicy wyjścia królestwa z UE. Ich zdaniem wyniki referendum powinny być respektowane.

Zaciekawi Cię również:

Napisz komentarz