Wiadomości 

Polska oficjalnie popiera Ukrainę. “Chcemy być „liderem wsparcia”

Udostępnij:

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie jest całkiem możliwa, „jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, odnosząc się do konfliktu Ukrainy z Rosją. 

Oczywiście, że będziemy Ukrainę wspierać i będziemy liderem wspierania Ukrainy przy założeniu też takim, że w interesie wszystkich jest deeskalacja tego konfliktu, rozwiązanie go na gruncie negocjacji i rozmów – mówił w środę w Radiu ZET Paweł Mucha.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta podkreślił również,  że jeżeli zajdzie taka potrzeba,  to niezwłocznie zostanie zwołane posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.  Na chwilę obecną brak wystarczających przesłanek,  aby do tego doprowadzić.

Jeżeli będzie tego rodzaju potrzeba, czy tego rodzaju okoliczności, które będą uzasadniały tego rodzaju zachowanie pana prezydenta, też bym tego nie wykluczał – mówił wiceszef kancelarii prezydenta.

Spór między Ukrainą a Rosją mocno przybrał na rozmiarach po incydencie w Zatoce Kerczeńskiej.  Zdania na ten temat są bardzo mocno podzielone.  Liczne opinie stawiają na prowokacje ze strony władz Ukrainy,  które w przeddzień wyborów znalazły powód do ogłoszenia stanu wojennego,  który może realnie wstrzymać przysłowiowe “święto demokracji”.

loading...

Zaciekawi Cię również:

2 Thoughts to “Polska oficjalnie popiera Ukrainę. “Chcemy być „liderem wsparcia””

  1. Zdzisiek

    Polska niech sie nie wpierdala w czyjes gówno.

  2. Mirek

    Duda-sz gra slodkiego idiote a Poroszenko I jego kolesie to wykorzystuja. policy, jak Wy mozecie patrzxec I sluchac tego haniebnego “prezydenta”?! Nie dajcie sie wciagac w zadne ukrainskie afery! ukraincy sa kierowani przez zydow(tak, jka I Wy) I robia wszystko aby prowokowac swiat przeciwko Rosji, bo zydzi maja tam swoje interesy I chca wydrzxec Roskim Krym, ktory mial byc nowym Iszraelem!!!

Napisz komentarz