Wiadomości 

Ukraiński generał grozi: „Jeśli Polska będzie ścigać za banderyzm to… “

Udostępnij:

Ukraiński generał i były minister obrony narodowej – Ołeksandr Kuźmuk zagroził wprost w wywiadzie telewizyjnym, że odpowiedzią państwa ukraińskiego na penalizację banderyzmu i kłamstwa wołyńskiego w ustawie o IPN może być już wkrótce  zbrojny bunt ukraińskich imigrantów zarobkowych w Polsce.

„Tak, piąty front ukraiński wszedł do Polski. I chwycą za kije, jeśli przypomnimy sobie wszystkich Kozaków od Lwowa do Kijowa powieszonych” — mówił Kuźmuk.

Słowa te padły na antenie ukraińskiej stacji „112 Ukraina”. Sytuacja w tym temacie między obiema stronami jest od dawna bardzo mocno napięta.  Polska strona na każdym możliwym kroku podkreśla,  że Ukraina chcąc utrzymać dobre stosunki dyplomatyczne z Polską musi wyzbyć się kultu Bandery i jego zbrodniczych band,  które w 1943 roku rozpoczęły fale mordów polskiej ludności cywilnej.

loading...

Zaciekawi Cię również:

15 Thoughts to “Ukraiński generał grozi: „Jeśli Polska będzie ścigać za banderyzm to… “”

 1. Agnieszka Lorens

  Coś podobnego,nie dajmy się zastraszyć prymitywnym wywodom.

 2. Paweł

  Dobrze….A mówiłem zawsze że to jest hołota i niewdzięczna swołocz.Dać Putinowi wolną rękę.Raz dwa zrobi z tymi mułami porządek.

 3. karol

  Cztery godziny po rozpoczeciu takiego buntu pan general wraz z rodzina bedzie lezal w kałuży krwi od kul gromu albo gru. Zalezy czyje wojska szybciej dotra do jego domu

 4. jastar11

  Masowa dezercja z ukraińskiej armii. Uciekło 33 tys. żołnierzy
  Ponad 33 tysiące żołnierzy zdezerterowało bądź uciekło z ukraińskiego wojska. Raport głównego prokuratora wojskowego Ukrainy przedstawia przerażające fakty!
  Spośród łącznej liczby 33 798 uciekinierów tylko 1587 udało się odnaleźć i postawić przed wymiarem sprawiedliwości.
  “Ta liczba obejmuje zarówno samowolne nieautoryzowane opuszczenia jednostek, jak i dezercje. Nie jesteśmy jednak w stanie sprecyzować, jaki jest udział jednych i drugich. Łapiemy też bardzo mało” – mówił Anatloj Matios.
  W ukraińskim prawie występują dwa prawne pojęcia do określenia “ucieczki z armii”. Jedno to tzw. porzucenie służby wojskowej. Występuje ono wówczas gdy żołnierz nie zgłasza się do jednostki dłużej niż 10 dni. Za takie zachowanie grozi kara grzywny bądź przymusowa służba w oddziale dyscyplinarnym. Drugie to dezeracja, która jest traktowana dużo ostrzej. Jeśli żołnierz nie będzie w stanie udowodnić, że jego ucieczka ze służby spowodana była sytuacją rodzinną to może usłyszeć wyrok nawet 12 lat więzienia.
  Eksperci nie mają wątpliwości, że sytuacja w ukraińskiej armii z roku na rok się pogarsza. Ucieczki spowodowane są przede wszystkim niskimi zarobkami, które w porównaniu z rokiem 2014 zmniejszyły się o blisko 20 procent oraz opóźnieniami w ich wypłacaniu.
  Kolejny aspekt, który również wpływa na dezercję z wojska jest stan psychiczny żołnierzy. Brak pomocy psychologów i złe zarządzanie wpływają na fatalną dyspozycję, a ta motywuje do ucieczki.

 5. Mirek

  To wlasnie zrobil Duda-sz Aarion Feigenbaum -zydo-ukrainiec! Polacy zasypuja Ukraine pieniedzmi I wszelka inna pomoca, za to ukraincy groza Polsce. Pies fryzie pana, ktory go karmi! Polacy czas juz nadzszedl na zydow I Ukraincow. oni Was atakuja I ukraincy w Polsce to V-zygo-ukrainska kolumna!!!

 6. Minek

  Ten zapijaczony debil za kilka dni trafi do rosyjskiego łagru gdzieś na Kamczatce jak reszta niedobitków tego śmiesznego niby państewka.

 7. Janusz

  Wayjebac ukraincow z Polski

 8. Niohe h.prawdzic

  Rzetelny dziennikarz GW gdyby się tylko jedną fotografią nie inspirował i wyjaśnieniami
  Andrij Pawłyszyn ukr. Андрій Павлишин – ukraiński dziennikarz, działacz społeczny, historyk i tłumacz. Zajmuje się stosunkami polsko-ukraińskimi/
  tylko rzetelną kwerendę uczynił i podał żródła wiedzy z których korzystał to by kłamliwego artykułu nie napisał.
  Polecam mu jedno ze źródeł by nieco wiedzy posiadł i zamieścił jako sprostowanie z przeprosinami Narodu Polskiego
  a szczególnie tych zamieszkujących we Lwowie i ich potomków.
  https://www.sbc.org.pl/dlibra/show-content/publication/edition/13957?id=13957

  Z dni grozy we Lwowie (od 1-22 listopada 1918 r.). Kartki z pamiętnika. Świadectwa-dowody-dokumenty. Pogrom żydowski we Lwowie w świetle prawdy – Śląska Biblioteka Cyfrowa.htm

 9. Kazimierz Kopec

  Wedlug mojej wiedzy w Oswiecimiu hitlerowcy ludzi chorych wypuszczali na wolnosc jedynie przez komin krematorium Byc moze bylo
  inaczej Wyjatki sie zdarzaja

 10. DDfe3

  czas więc na deratyzację banderowskiego ścierwa w Polsce

 11. yeti

  Niech się zabierają.

Napisz komentarz