TOP Wiadomości 

Rachoń był w szoku. Cejrowski na wizji spalił flagę UE w TVP [WIDEO]

Udostępnij:

Takiej sytuacji w TV jeszcze nie było. Wojciech Cejrowski jest co tydzień gościem specjalnym programu “Minęła 20” w każdy czwartek. Znany podróżnik wypowiada się na tematy polityczne prosto ze słonecznej Arizony. Aktualnie widzowie są zgodni, co do faktu, że w ostatnim odcinku programu Cejrowski zrobił prawdziwe show.

Prowadzący program Michał Rachoń chciał zacząć dyskusje od kwestii amerykańskich, Wojciech Cejrowski jednak miał zupełnie inne plany na program.

Ja Panu powiem co w Ameryce byłoby niemożliwe. Otóż niemożliwy byłby ten cudny happening, że goście spalili flagę UE na Marszu Niepodległości, potem policja wyznacza nagrodę i oni ją sami biorą – powiedział.

W Ameryce Pan sobie może logotyp spalić, a nawet flagę amerykańską bądź polską można spalić. To jest własność, to jest przedmiot – mówił. Po czym podpalając tzw. flagę Unii Europejskiej dodawał: W Ameryce gdyby Pan zrobił coś takiego to nikt by się tym nawet nie zainteresował.

To jest kawałek papieru, to jest moja własność i mogę z nią robić co mi się żywnie podoba w mojej kajucie

– kontynuował, po czym podpalił drugą flagę UE. Co ciekawe po chwili ktoś zadzwonił do Michała Rachonia.

Nie wiem kto do Pana dzwoni, żeby interweniować w tej sprawie, która się tu wydarzyła

– czytamy powiedział z uśmiechem Cejrowski. Czy to podobny przypadek jak telefon od Jonnego Danielsa do Bartosza Węglarczyka podczas wywiadu z Krzysztofem Bosakiem?

Unia Europejska nie jest państwem i w związku z tym jej godło nie jest chronione żadnymi przepisami poza patentowymi. Ktoś sobie kupił „flagę”, może ją spalić jeśli chce. Ja chciałbym zakwestionować także przepis, który chroni flagi państwowe – mówił Cejrowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 

DZIENNIKARZE TVN ZAATAKOWALI WIARĘ PAZURY. ZJECHAŁ ICH JAK UCZNIAKÓW! [WIDEO]Jak tłumaczył chodzi tu o wszystkie flagi.

W Polsce gdyby Pan próbował palić flagę Izraela, to zaczęłyby się kłopoty – powiedział. Rachoń próbował tłumaczyć, że spalenie flagi może obrażać czyjeś uczucia. Nie robię im krzywdy, tylko ich delikatne uczucia zostają zranione, a jak nie spalę to moje. 

– tłumaczył.

Tu znoszą się dwa prawa. Ich prawo do delikatności i moje prawo do ofensywnego wyrażania poglądów w ten sposób. Moim zdaniem w ogóle nie powinniśmy się wdawać w te dyskusje, tylko uważać żeby Unia przypadkiem nie stała się państwem

– podkreślił podróżnik.

Opisywane zdarzenie miało miejsce na początku programu „Minęła Dwudziesta” w TVP Info:

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Zaciekawi Cię również:

One Thought to “Rachoń był w szoku. Cejrowski na wizji spalił flagę UE w TVP [WIDEO]”

Napisz komentarz