TOP Wiadomości 

Masowe kontrole na drodze. Można dostać 500 zł mandatu za nic

Udostępnij:

Wielu z nas na co dzień jeździ samochodem. Często spotkamy się z wieloma utrudnieniami na drogach, które nie wynikają ze stanu nawierzchni czy warunków atmosferycznych, a z powodu drugiego kierowcy.

Polska policja wychodzi ponownie z nową inicjatywą, która ma poprawić stan bezpieczeństwa na polskich drogach. W najbliższych dniach można się spodziewać wielu patroli policji, które będą zatrzymywać nasze pojazdy w celu przeprowadzenia kontroli oświetlenia w naszym pojeździe.

Za źle wyregulowane oświetlenie grozi mandat w wysokości 500 złotych. Nie ma jednak czego się obawiać. W najbliższe cztery soboty będzie można za darmo wyregulować reflektory w swoich pojazdach w wybranych stacjach diagnostycznych.

– Przede wszystkim chodzi o profilaktykę. O to, żeby kierowcy mieli świadomość, że złe ustawienie świateł powoduje duże zagrożenie dla bezpieczeństwa — stwierdza Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

— Będą więc ulotki, ale też policjanci otrzymają informację, by zwracać pilniejszą uwagę na to, jak działają światła. W końcu jeśli świecą za nisko, nie pozwalają dostrzec pieszych idących poboczem, a jeśli świecą za wysoko, oślepiają innych kierowców — dodaje Radosław Kobryś.

Zaciekawi Cię również:

3 Thoughts to “Masowe kontrole na drodze. Można dostać 500 zł mandatu za nic”

  1. Leoni

    Przeciętnie nikt nie uchyla się od podatków ale bez przesady .Chyba my Polacy nie będziemy płacili podatku od Dobrego Serca lub litości nad samotnym i bezradnymi “babami” . Wszystko Musi mieć Granice .!!!!

  2. jaś

    Uwielbiam tą akcję Policji na drodze. Wielu kierowców z prawkiem za cebule i w super furach jeździ z żarówkami z Chin, powinni stać na poboczy a nie jeździć po drogach!

  3. Maciek

    Największe zagrożenie powodują ksenony w suwach, które nawet jak są dobrze ustawione oślepiają masakrycznie.

Napisz komentarz